ԱՄՆ-ում բացահայտել են ՀԱՄԱՍ-ի՝ լայնածավալ գործողություն սկսելու հաջողության գաղտնիքը
ԱՄՆ-ում բացահայտել են ՀԱՄԱՍ-ի՝ լայնածավալ գործողություն սկսելու հաջողության գաղտնիքը, այն է՝ թվային տեխնոլոգիաների օգտագործումից հրաժարվելը, գրում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով ամերիկացի մի քանի ռազմական փորձագետների։
«Կարծում եմ՝ նրանք բաժանվել են բջիջների և անհատական հանդիպումներ են անցկացրել։ Եվ յուրաքանչյուր խմբին հանձնարարվել է տարբեր առաջադրանքներ»,- ասել է ԱՄՆ ազգային հետախուզության նախկին փոխտնօրեն Բեթ Սանները։
«ՀԱՄԱՍ-ը կարողացել է գաղտնագրված հաղորդակցման տեխնոլոգիաներ մշակել, որոնց չի կարողացել հասանելիություն ստանալ իսրայելական հետախուզությունը»,- ասել է Flashpoint-ի գործադիր տնօրեն Էնդրյու Բորինը։