«ՀԱՄԱՍ-ը չի ներկայացնում պաղեստինցի ժողովրդի շահերը»․ Պաղեստինի նախագահ
Գազայի հատվածը վերահսկող ՀԱՄԱՍ շարժման գործողություններն ու քաղաքականությունը չեն արտացոլում պաղեստինցի ժողովրդի շահերը: Այս մասին հայտարարել է Պաղեստինի նախագահ Մահմուդ Աբասը՝ Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ, գրում է WAFA-ն:
Աբասը նշել է, որ չի ընդունում խաղաղ բնակիչների սպանությունները ինչպես պաղեստինցիների, այնպես էլ իսրայելցիների շրջանում, ինչպես նաև կոչ է արել ազատ արձակել երկու կողմից գերեվարված բնակիչներին։
«Պաղեստինա-իսրայելական հակամարտությունը պետք է ավարտվի քաղաքական լուծմամբ։ Գազայի հատվածում պետք է բացվեն հումանիտար միջանցքներ. բնակչությանն անհրաժեշտ է ապահովել ջրով և դեղորայքով»,- հայտարարել է Աբասը։