Մոլդովան մեկ ամսվա ընթացքում երկրորդ անգամ զորավարժություններ կանցկացնի ԱՄՆ-ի հետ
Հաջորդ շաբաթ Մոլդովան Միացյալ Նահանգների հետ մեկ ամսվա ընթացքում կանցկացնի երկրորդ զորավարժությունը, հայտնում է հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը։
Aurochs Partner 2023 զորավարժությունները տեղի կունենան Մոլդովայի հյուսիսում հոկտեմբերի 25-ից 31-ը։ Զորավարժությունները կիրականացվեն Մարկուլեստի քաղաքի «Դեչեբալ» ավիագնդի և Բալթիում գտնվող Մոլդովայի մոտոհրաձգային բրիգադի բազաներում գտնվող ուսումնական կենտրոններում։ Զորավարժությունների շրջանակներում զինվորականները ցատկելու են պարաշյուտներով և կրակելու են հետևակի զենքերից։
Սեպտեմբերի 10-ից 22-ը Մոլդովայում կայացել են Scutul de Foc/Rapid Trident-2023 բազմազգ համակցված զորավարժությունները։ Դրանց մասնակցել են մոտ 500 մոլդովացի, ռումինացի և ամերիկացի զինվորականներ։ Զորավարժությունները ներառում էին հետևակի և հրետանային կրակոցներ։ Նաև սեպտեմբերի 25-ից հոկտեմբերի 13-ը Մոլդովայի ազգային բանակի զորավարժություններ են անցկացվել պահեստազորի զորավարժություններում։