Դաղստանը մանրամասնել է` ովքեր են ժամանել Թել Ավիվ-Մախաչկալա չվերթով
![]() 1229 Երկուշաբթի, 30 հոկտեմբերի, 2023 թ., 14:12 Հոկտեմբերի 29-ին Թել Ավիվից Մախաչկալա թռչող ինքնաթիռում հիմնականում կանայք և երեխաներ են եղել, որոնց թվում՝ թոքերի արհեստական շնչառության սարքին միացված մի երեխա։ Այս մասին «Դաղստան» հանրապետական պետական հեռարձակման ընկերության թելեգրամ-ալիքում հայտնել է «Մախաչկալայի օդանավակայան ԲԲԸ» գլխավոր տնօրեն Սաիդ Ռամազանովը։ Նրա խոսքով՝ ինքնաթիռում կանայք և երեխաներ են եղել։ 50 հոգուց ընդամենը 5-10 տղամարդ էր։ Ինքնաթիռում եղել է նաև մի երեխա՝ հաշմանդամի սայլակով, թոքերի արհեստական շնչառության սարքին միացված։ Նա նշել է, որ Պետդումայի պատգամավոր Խիզրի Աբակարովի և անկարգությունների մասնակիցների միջև կայացած բանակցությունների շնորհիվ հաջողվել է խուսափել մեծ թվով զոհերից։ Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 29-ին Մախաչկալայի օդանավակայանում զանգվածային անկարգություններ էին տեղի ունեցել։ Ծայրահեղական մահմեդականները վազել են թռիչքուղու վրա, երբ Իսրայելից ինքնաթիռ է ժամանել։ Անկարգությունների ժամանակ տուժել է 20 մարդ, ոստիկանությունը բերման է ենթարկել 60 մասնակցի։ |
Լիբանանի վրա Իսրայելի կողմից հասցված հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 1072-ի
4221:33
Բրիտանական իշխանությունները պատրաստվում են հրապարակել Էնդրյուի և Էփշթեյնի կապերի մասին փաստաթղթեր
5121:32
Մերձավոր Արևելքի երկրները հերթ են կանգնում հարավկորեական հրթիռներ գնելու համար. #Bloomberg
16120:31
«Փաշինյանի խոսքերն «ասնավանի» չեն․ քաղաքացին պետք է գնա և ՔՊ-ին դեմ քվեարկի»․ Վարդան Ղուկասյան (տեսանյութ)