«Ադրբեջանն ու Հայաստանը պատրաստակամ են` խաղաղության պայմանագիրը վերջնական տեսքի բերելու». Պեսկով
Բաքուն և Երևանը պատրաստ են ավարտին հասցնել խաղաղության պայմանագիրը, Առաջին ալիքի եթերում հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Հարցին, թե արդյոք սարսափելի չէ «հակառակորդ կողմերի» հավաքվելը, Կրեմլի ներկայացուցիչը պատասխանել է. «Նրանք հակամարտող կողմեր ​​չեն, նրանք հայտարարում են իրենց լիակատար պատրաստակամությունը՝ հանգելու մեկ փաստաթղթի, ավարտին հասցնելու խաղաղ բանակցությունները, հասնելու մեկ միասնական փաստաթղթի՝ խաղաղության պայմանագրի: Այստեղ ոչ մի ռիսկ չկա»։
Դեկտեմբերի 26-ին Սանկտ Պետերբուրգում անցկացվում է ԱՊՀ-ի ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովը, որին մասնակցում են նաև Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։