ՆԱՏՕ-ի նավերը մտել են Լիտվայի նավահանգիստ
ՆԱՏՕ-ի ռազմածովային ուժերի մշտական պատրաստության խմբի չորս նավ մտել է Լիտվայի Կլայպեդա նահանգային նավահանգիստ, հայտնում է Բալթյան հանրապետության բանակի հրամանատարությունը։
«ՆԱՏՕ-ի նավերի այցը, որը հանդիսանում է Հյուսիսատլանտյան դաշինքի կարևոր զորամասի մաս, ընդգծում է ՆԱՏՕ-ի հետ Լիտվայի կապերի ամրությունը և դաշինքում մեր կարևոր տեղի ճանաչումը»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
Լիտվայի նավահանգիստ են մտել Իսպանիայի Almirante Խուան Դե Բորբոն և Իտալիայի Luigi Rizzo ֆրեգատները, ինչպես նաև լոգիստիկ Cantabria (Իսպանիա) և Բոնն (Գերմանիա) նավերը։