Իրանցիները Պարսից ծոցում տանկեր են գրավել
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ռազմածովային ուժերը Պարսից ծոցում գրավել են վառելիք տեղափոխող տանկեր։ Այս մասին հայտնում է Tasnim գործակալությունը։
Նրա խոսքով, իրանցի զինվորականները դատարանի որոշմամբ առգրավել են 2 մլն լիտր մաքսանենգ վառելիքով բեռնված նավ։ Իրանի իրավապահ մարմինները ձերբակալել են անձնակազմի 14 անդամների։
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ռազմածովային շրջանի հրամանատար, գեներալ Հեյդար Հենարիան Մեգրադի խոսքով, օվկիանոսի երկրներից մեկի դրոշ կրող նավը «գտնվել է հետախուզական հսկողության տակ այն պահից, երբ լիցքավորվել է և գրավվել է օվկիանոսի օպերատիվ տարածք մտնելուց հետո»: