Ամերիկացի սենատորը կոչ է արել պատասխանել Իրանի հարվածներին
Հարավային Կարոլինա նահանգի սենատոր Լինդսի Գրեհեմը Մերձավոր Արևելքում ամերիկյան ռազմակայաններից մեկի վրա հարձակման հետ կապված հանդես է եկել կոչով: Նա նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմին կոչ է արել հարվածներ հասցնել Իրանի տարածքին:
«Կոչ եմ անում վարչակազմին՝ հարվածներ հասցնել Իրանի ներսում գտնվող կարևոր օբյեկտներին ոչ միայն մեր զինվորների սպանության հատուցման, այլև հետագա ագրեսիան զսպելու համար»,- ասվում է կոնգրեսականի հրապարակած հայտարարության մեջ:
Հունվարի 28-ին ԱՄՆ ԶՈՒ Կենտրոնական հրամանատարությունը հայտնել էր, որ Հորդանանում՝ Սիրիայի հետ սահմանի մոտ, ամերիկյան ռազմաբազայի վրա հարձակում է իրականացվել իրանամետ խմբավորումներից մեկի կողմից: Անօդաչուներով հարձակման հետևանքով զոհվել է ամերիկացի 3 զինծառայող, ևս 25-ը վիրավոր է: