«Մենք ունենք մի խելագար շան որդի՝ Պուտինը». Բայդեն
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը Սան Ֆրանցիսկոյում նախընտրական դրամահավաքի ժամանակ բացասաբար է արտահայտվել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մասին, հաղորդում է Reuters-ը:
Հովանավորների փոքր խմբի առջև ելույթի ժամանակ Բայդենն ասել է, որ միջուկային հակամարտության սպառնալիքը միշտ էլ գոյություն ունի, սակայն մարդկության համար գոյութենական սպառնալիք է մնում կլիման:
«Վերջին էքզիստենցիալ սպառնալիքը կլիման է: Բացի այդ, մենք ունենք մի խելագար շան որդի՝ Պուտինը: Եվ մենք պետք է միշտ մտածենք միջուկային հակամարտության մասին, բայց մարդկության համար էքզիստենցիալ սպառնալիքը կլիման է»,- ասել է Բայդենը: