Փենթագոնի ղեկավարին զայրացրել է Նասրալլայի լիկվիդացման մասին լուրը. ABC News
Փենթագոնի ղեկավար Լլոյդ Օսթինը չափազանց զայրացել է, երբ նրան հայտնել են շիա «Հեզբոլլահ» շարժման առաջնորդ Հասան Նասրալլայի մահվան մասին։
ABC News-ի փոխանցմամբ՝ Իսրայելն իր մտադրության մասին վերջին պահին է հայտնել ԱՄՆ-ի պաշտպանության նախարարությանը։ Իսկ հարձակման արդյունքները վրդովեցրել են Փենթագոնին՝ հնարավոր վտանգավոր հետևանքների պատճառով։
Ավելին, ուղերձի ուշանալու պատճառով Վաշինգթոնը պատրաստ չի եղել արագ ռազմական պատասխանի։
Ավելի վաղ Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշկիանը հայտարարել էր, որ քաղաքական գործչին վերացնելու հրամանը տվել է ԱՄՆ-ն։
Իրանի իշխանությունները նաև խնդրել են իրենց հարևաններին՝ Լիբանանին՝ ի դեմս վարչապետ Նաջիբ Միքաթիի, կազմակերպել քաղաքական գործչի և Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի սպաների մարմինը Իրաք, որպեսզի կարողանան պաշտոնական հուղարկավորություն կազմակերպել: Երկրում տիրող անկայուն իրավիճակի պատճառով անհրաժեշտ է Լիբանանի իշխանությունների օգնությունը։