ՀԱՄԱՍ-ի քաղբյուրոյի ղեկավար Յահյա Սինվարը ողջ առողջ է
ՀԱՄԱՍ-ի քաղբյուրոյի ղեկավար Յահյա Սինվարը մի քանի շաբաթ անց կապ է հաստատել միջնորդների հետ, հայտնում է իսրայելական հեռուստատեսության «12-րդ ալիք»-ը։
Սեպտեմբերի 23-ին իսրայելական լրատվամիջոցները հաղորդագրություններ տարածեցին Գազայի հատվածին իսրայելական բանակի հարվածներից մեկի ժամանակ Սինվարի հնարավոր լիկվիդացման կամ վիրավորման մասին։ Ենթադրությունների հիմքում ընկած էր այն փաստը, որ կազմակերպության ղեկավարը վերջին շրջանում կապի դուրս չի եկել։
Միջնորդները ենթադրում են, որ ՀԱՄԱՍ-ի առաջնորդը թաքնվում է՝ իրեն շրջապատելով պատանդների կենդանի վահանով և հուսալով, որ այդ կերպ կկարողանա խուսափել իսրայելական ավիահարվածներից։