Իսրայելը դիմել է ՄԱԿ-ի խաղաղապահներին
Իսրայելը կենտրոնացած է «Հեզբոլլահ»-ի դեմ պայքարի վրա և խորհուրդ է տալիս, որ հարավային Լիբանանում գտնվող ՄԱԿ-ի խաղաղապահ ուժերը (UNIFIL) նահանջեն 5 կմ հյուսիս, ասել է ՄԱԿ-ում Իսրայելի մշտական ներկայացուցիչ Դենի Դանոնը։
«Մենք խորհուրդ ենք տալիս ՅՈՒՆԻՖԻԼ-ին շարժվել 5 կմ դեպի հյուսիս՝ վտանգից խուսափելու համար, քանի որ մարտերը սաստկանում են, իսկ Կապույտ գծի երկայնքով իրավիճակը մնում է անկայուն «Հեզբոլլահ»-ի ագրեսիայի հետևանքով»,- ասել է Դանոնը:
Դանոնն ընդգծել է, որ Իսրայելը չի ձգտում մնալ Լիբանանում, սակայն «պատրաստ է ձեռնարկել անհրաժեշտ քայլեր՝ «Հեզբոլլահ»-ի ահաբեկիչներին հյուսիսային սահմանից հեռացնելու և իրենց երկրում փախստական դարձած 70 հազար իսրայելցիների անվտանգությունն ապահովելու համար»:
UNIFIL-ը հայտնել է, որ Իսրայելի պաշտպանության ուժերը միտումնավոր գնդակոծել են Ռաս ալ-Նակուրա հրվանդանում խաղաղապահների շտաբի տարածքում գտնվող թիրախը, հարձակումն իրականացվել է Մերկավա տանկի միջոցով։
Քրեական հետապնդում է հարուցվել մահացած ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գորիկ Հակոբյանի նկատմամբ
88Երեկ, 19:30
«Կաթողիկոսն ընդունել է «Մարդու իրավունքների և Ցեղասպանագիտության կենտրոն» ՀԿ ներկայացուցիչներին»․ Մայր Աթոռ
«4 անձ ձերբակալվել է ընտրակաշառք տալու, ստանալու մեղադրանքներով»․ Հակակոռուպցիոն կոմիտե (տեսանյութ)
82Երեկ, 17:30
«Էն քաղաքական գործիչը, որ իր առաջ խնդիր չի դնում, որ էս աղջնակն իր տանն ապրի, քաղաքական գործիչ չի». Սուրեն Սահակյան (տեսանյութ)