Յուն Սոկ Յոլին մեղադրանք է ներկայացվել․ #Yonhap
Հարավային Կորեայի դատախազությունը պաշտոնական մեղադրանք է ներկայացրել նախագահ Յուն Սոկ Յոլին: Այս մասին հայտնում է Yonhap լրատվական գործակալությունը։
Նախագահը մեղադրվում է ապստամբության, մասնավորապես, ռազմական դրություն սահմանելու պատճառով պետական կարգը խախտելու մեջ։
Ապստամբությունն այն քիչ հանցագործություններից է, որի համար Հարավային Կորեայի նախագահի անձեռնմխելիության իրավունքը չի գործում։ Օրենքն այդ մեղադրանքի համար նախատեսում է ցմահ ազատազրկում կամ մահապատիժ։
Հիշեցնենք, որ Յուն Սոկ Յոլը ձերբակալվել էր հունվարի 15-ին, իսկ հունվարի 19-ին դատարանը նրան կալանավորելու որոշում էր կայացրել։