Ադրբեջանը, Թուրքիան և Ուզբեկստանը պայմանավորվել են միմյանց աջակցել սպառնալիքների դեպքում
Ադրբեջանը, Թուրքիան և Ուզբեկստանը պայմանավորվել են համատեղ գործողություններ ձեռնարկել իրենց ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության խաթարմանն ուղղված քայլերի դեմ։
Այս մասին ասվում է Անկարայի հռչակագրում, որն ընդունվել է երեք երկրների արտաքին գործերի, էկոնոմիկայի/առևտրի և տրանսպորտի նախարարների երկրորդ եռակողմ հանդիպման արդյունքներով։
Փաստաթուղթը ընդգծում է արդի տարածաշրջանային և միջազգային հարցերի շուրջ համագործակցության ամրապնդման կարևորությունը և աջակցություն է հայտնում պետությունների ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանը ուղղված մարտահրավերների դեմ համատեղ գործողություններին։