Իլհամ Ալիևը Էրդողանի հրավերով վաղը կայցելի Թուրքիա
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը վաղը կայցելի Թուրքիա, հայտարարել է Թուրքիայի նախագահի աշխատակազմի հաղորդակցության բաժնի ղեկավար Ֆահրեթթին Ալթունը։
Նրա խոսքով՝ այցը տեղի կունենա Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրավերով։
Ալթունը նշել է, որ բանակցությունների ընթացքում կքննարկվեն ընթացիկ տարածաշրջանային և գլոբալ իրադարձությունները։ Միաժամանակ մտքերի փոխանակում տեղի կունենա այն քայլերի շուրջ, որոնք անհրաժեշտ է ձեռնարկել Թուրքիայի և Ադրբեջանի միջև եղբայրական հարաբերությունների հետագա ամրապնդման համար։
Բացի այդ, այցի շրջանակներում տեսահոլովակի միջոցով տեղի կունենա «Իգդիր-Նախչըվան» գազատարի բացման արարողությունը, որի հիմքը դրվել է Ադրբեջանի և Թուրքիայի նախագահների կողմից 2020 թվականի սեպտեմբերի 2-ին։