«Քոնգրեսը պետք է քրեականացնի անչափահասների սեռափոխությունը»․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ԱՄՆ Քոնգրեսը պետք է քրեականացնի անչափահասների սեռափոխութունը, քանի որ սեռը փոխելը աստվածային կամքի խախտում է:
«Ես ցանկանում եմ, որ Քոնգրեսն ընդունի օրենք, որն ամբողջությամբ արգելելու և քրեականացնելու է երեխաների սեռափոխությունը՝ մեկընդմիշտ վերջ տալով այն ստին, որ յուրաքանչյուր երեխա իր մարմնում թակարդի մեջ է: Սա մեծ սուտ է»,- ասել է Թրամփը:
«Մեր ուղերձն ամերիկացի երեխաներին այն է, որ նրանք գեղեցիկ են այնպես, ինչպես Աստված է ստեղծել նրանց»,- նշել է Թրամփը՝ ելույթ ունենալով Ներկայացուցիչների պալատի և Քոնգրեսի Սենատի առջև:
Հունվարի 21-ին Թրամփը ստորագրել էր գործադիր հրաման, որով ԱՄՆ-ում ճանաչել է երկու անփոփոխ սեռեր՝ արական և իգական, և մերժել, այսպես կոչված, գենդերային գաղափարախոսությունը։
Ուսումնական վարժանքների ժամանակ զինծառայող է վիրավորվել
014:18
«Մեկ տարի էլ չդիմացավ»․ Տիգրան Արեգունի
4512:30
«Դեռ կարգավիճակ չունեմ, կանչել են հարցաքննության»․ Իշխան Սաղաթելյան (տեսանյութ)
«Առողջ եղեք, որ ապօրինությունների համար պատասխան տաք». Մեսրոպ Մանուկյան (տեսանյութ)
4911:36
«Մեկ ամիս է, ինչ Անդրանիկ Թևանյանը գտնվում է անազատության մեջ»․ Սոնա Աղեկյան
«Ժամանակին նորմալ հոդվածներով էին գալիս, հիմա՝ մի քիչ ծիծաղելի»․ Իշխան Սաղաթելյան (տեսանյութ)
5611:18
«Վստահ չեմ՝ Արսեն Ամիրյանն էն արժանիքներն ունի, որ Հրապարակին կից փողոցն իր անունով լինի». Տիգրան Ավինյան (տեսանյութ)