Ուկրաինայի պատվիրակությունը ժամանել է Սաուդյան Արաբիա
![]() 662 Երեքշաբթի, 11 մարտի, 2025 թ., 12:26 Ուկրաինայի պատվիրակությունը ժամանել է Ջիդդա (Սաուդյան Արաբիա), որտեղ այսօր բանակցություններ են տեղի ունենալու ԱՄՆ ներկայացուցիչների հետ։ Այդ մասին Telegram-ում հայտնել է ուկրաինական պատվիրակության ղեկավար, նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Անդրեյ Երմակը։ «Թիմը տեղում է։ Մենք պատրաստվում ենք աշխատանքի։ Պաշտպանելով ուկրաինական շահերը, պատերազմի ավարտի հստակ տեսլականը, արդյունավետ կաշխատենք ամերիկացի մեր գործընկերների հետ»,- նշել է Երմակը։ ԱՄՆ պատվիրակությունը գլխավորում է պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն, ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Մայք Ուոլցը, նախագահի հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիթկոֆը։ Ուկրաինական կողմը ներկայացնում են Զելենսկու գրասենյակի ղեկավար Անդրեյ Երմակը, արտգործնախարար Անդրեյ Սիբիհան, պաշտպանության նախարար Ռուստեմ Ումերովը և ռազմական օգնական Պավլո Պալիսան։ Նախագահ Զելենսկին կլինի Էր Ռիադում։ |