Ողբերգություն` Հյուսիսային Մակեդոնիայում. կան տասնյակ զոհեր
Հյուսիսային Մակեդոնիայի հյուսիս-արևելքում գտնվող Կոչանի քաղաքի Pulse դիսկոտեկայում բռնկված հրդեհի հետևանքով առնվազն 59 մարդ է զոհվել, վիրավորվել է 155 մարդ։
Այս մասին հայտարարել է հանրապետության ներքին գործերի նախարար Պանչե Տոշկովսկին։
«...Ըստ առկա տեղեկությունների՝ մահացածների ընդհանուր թիվը 59 է, որից 35-ի ինքնությունը պարզվել է։ Վերջին տվյալներով՝ վիրավորների թիվը հասել է 155-ի։ Մահացել է նաև մի ոստիկան, որը համերգին հերթապահել է անչափահասների ներկայությունը վերահսկելու՝ նախօրոք հաստատված ծրագրի շրջանակում»,- ասել է ՆԳՆ ղեկավարը։
Հրդեհի հետևանքով զոհված երիտասարդների տարիքը տատանվում է 14-25-ի միջակայքում:
Միջադեպի պահին հաստատությունում եղել է մոտ 1500 մարդ։ Հրդեհը, ենթադրաբար, առաջացել է DNK խմբի համերգի ժամանակ պիրոտեխնիկայի կիրառման հետևանքով։
Դեպքի վայր են ժամանել վարչապետ Քրիստիան Միցկոսկին և կառավարության անդամները։ Փրկարար ծառայությունները՝ տեղի բնակիչների աջակցությամբ, շարունակում են հրդեհի հետևանքների վերացումը։
Տեղական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ գիշերային ակումբի սեփականատերը, որտեղ անցկացվել է համերգը, բերման է ենթարկվել։ Նշվում է, որ Ներքին գործերի նախարարությունը հարցաքննության է կանչել միջոցառման կազմակերպիչներին։