Ռուսաստանում ռազմական ինքնաթիռ է կործանվել
Ռուսաստանի Դաշնության Պրիմորսկի երկրամասում պլանային ուսումնական թռիչքի ժամանակ Սու-25 ինքնաթիռ է կործանվել, հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։
Նրա խոսքով՝ թռիչքն իրականացվել է առանց զինամթերքի, իսկ ինքնաթիռը կործանվել է անմարդաբնակ տարածքում։ Օդաչուն կարողացել է կատապուլտվել:
ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը պարզաբանել է, որ օդաչուին վայրէջքի վայրից տարհանել է որոնողափրկարարական խումբը, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Գետնի վրա ավերածություններ չկան։ Նախնական տեղեկություններով՝ արտակարգ պատահարի պատճառը եղել է տեխնիկական անսարքությունը։