Ի՞նչ է կատարվում «Հայաթ պրոջեքթի» և Ռուբեն Մխիթարյանի միջև․ «Հրապարակ»
![]() 400 Հինգշաբթի, 27 մարտի, 2025 թ., 09:12 «Հրապարակ»-ը գրում է․ «Մեր տեղեկություններով, Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Ռուբեն Մխիթարյանի եւ «Հայաթ պրոջեքթի» հարաբերությունները լարվել են՝ ընտրությունների հողի վրա: Մենք փորձեցինք տեղեկությունը ճշտել և բենդից, և խմբի հիմնադիր Ռուբեն Մխիթարյանից: «Հայաթ պրոջեքթի» պրոդյուսեր Վահե Կիրակոսյանը մեզ հետ զրույցում հրաժարվեց մանրամասներ ասել՝ խորհուրդ տալով դիմել Ռուբեն Մխիթարյանին: Ակնհայտորեն չցանկացավ խոսել, թեև խոսելու բան կար: Իսկ Ռ. Մխիթարյանի շտաբից կտրուկ հերքեցին, թե՝ նման բան չկա. «Դուք կարող եք սոցցանցով նայել, տեսնել, որ առաջիկայում բոլոր համերգներն ուժի մեջ են, դրանք պարոն Մխիթարյանն է կազմակերպում, «Հայաթը» բնականոն հունի մեջ է, իսկ քարոզարշավներին՝ ի սկզբանե ասել ենք, որ «Հայաթ պրոջեքթը» չի ընդգրկվելու»։ Ավելի ուշ մեզ հետ կապվեց նաև Ռուբեն Մխիթարյանը և ասաց. «Կատարյալ սուտ է, «Հայաթ պրոջեքթը» պայմանագիր ունի իմ ՍՊԸ-ի հետ, որի տնօրենը ես եմ, շարունակում ենք մեր բնականոն աշխատանքը»: Սակայն մեր աղբյուրն ասում է, որ խոսքը ոչ թե համերգները դադարեցնելու մասին է, այլ այն մասին, որ «Հայաթ պրոջեքթն» ամեն ինչ արել է, որ չառնչվի Գյումրիի ընտրություններին, չմասնակցի Ռուբեն Մխիթարյանի քարոզարշավին, մոտավորապես՝ «մուզիկանտ չզբաղվել պոլիտիկա» տրամաբանությամբ: Բայց հավանաբար, այնուամենայնիվ, ինչ-որ ձևով շոշափվել է բենդի անունը և ապաքաղաքական երգիչ-երաժիշտներին դա դուր չի եկել և բախում է եղել խմբի հիմնադիր տնօրենի հետ: |
Պարգը «Եվրատեսիլ 2025»-ի երկրորդ կիսաեզրափակչում ելույթ կունենա 5-րդ համարի ներքո
29528.03.2025, 10:00Ի՞նչ է կատարվում «Հայաթ պրոջեքթի» և Ռուբեն Մխիթարյանի միջև․ «Հրապարակ»
40027.03.2025, 09:1293 տարեկանում մահացել է Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ Բեդրոս Կիրկորովը՝ Ֆիլիպ Կիրկորովի հայրը
89218.03.2025, 19:00Բեմից ընկնելուց հետո Ռազմիկ Ամյանը շարունակել է երգել (տեսանյութ)
113508.03.2025, 15:36Համերգի ժամանակ Ռազմիկ Ամյանն ընկել է բեմից (տեսանյութ)
120308.03.2025, 12:24«Մեր օրինախախտ հարևանները 6 երգ են ջնջել իմ յութուբյան ալիքից»․ Էրիկ Կարապետյան
126406.03.2025, 17:06«Իմ «ոչ ավել, ոչ պակաս» երգը ռուսական ալիքի եթերում ներկայացվել է որպես ադրբեջանական»․ Էրիկ Կարապետյան (տեսանյութ)