ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները
![]() 351 Երկուշաբթի, 31 մարտի, 2025 թ., 14:24 Թիվ 31 Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովն ամփոփել է Շիրակի մարզի Գյումրի համայնքի ավագանու արտահերթ ընտրությոնների նախնական արդյունքները՝ բոլոր 82 տեղամասերից: Ընտրողների հիմնական ցուցակի ընդհանուր թիվը՝ 111 236 Քվեարկության օրն ընտրական տեղամասերում կազմված լրացուցիչ ցուցակների ընտրողների թիվը՝ 35 Ընտրողների ընդհանուր թիվը՝ 111 271 Քվեարկության մասնակիցների ընդհանուր թիվը՝ 47 443 Տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներին հատկացված ինքնասոսնձվող դրոշմանիշերի ընդհանուր թիվը՝ 115 100։ Տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներին հատկացված համարակալված կտրոնների ընդհանուր թիվը՝ 8 200։ Ընտրողներից ստացված տեխնիկական սարքավորմամբ տպված կտրոնների ընդհանուր թիվը՝ 47 431։ Ընտրողներից ստացված համարակալված քվեարկության կտրոնների ընդհանուր թիվը՝ 880; Ընտրողներից ստացված կտրոնների ընդհանուր թիվը՝ 48311։ Չօգտագործված համարակալված կտրոնների ընդհանուր թիվը՝ 8137։ Չօգտագործված ինքնասոսնձվող դրոշմանիշերի ընդհանուր թիվը՝ 67678։ Անվավեր քվեաթերթիկների թիվը՝ 624: Ընտրություններին մասնակցող կուսակցությունների և դաշինքների ստացած քվեները՝ «ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ՊԱՅՄԱՆԱԳԻՐ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ -17183 ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԿՈՄՈՒՆԻՍՏԱԿԱՆ ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ - 9727 «ԱՊՐԵԼՈՒ ԵՐԿԻՐ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ -1 694 «ՄԱՅՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԴԱՇԻՆՔ - 2902 «ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՇԽԱՏԱՎՈՐԱԿԱՆ ՍՈՑԻԱԼԻՍՏԱԿԱՆ ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ» - 651 «ԵՎՐԱԴԱՇԻՆՔ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԴԱՇԻՆՔ- 2111 «ԴԵՄՈԿՐԱՏԱԿԱՆ ԱՅԼԸՆՏՐԱՆՔ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ- 1406 «ՄԵՐ ՔԱՂԱՔԸ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԴԱՇԻՆՔ - 7380 «ԻՄ ՀԶՈՐ ՀԱՄԱՅՆՔ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ- 3734 Անճշտությունների գումարային չափը՝ 945: |