Ռուսաստանը վտարում է ռումինացի դիվանագետներին
Ռուսաստանը վտարում է երկու ռումինացի դիվանագետների՝ ի պատասխան Բուխարեստում ռուս դիվանագետներին պերսոնա նոն գրատա հայտարարելուն։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ-ն:
«Ապրիլի 9-ին Ռուսաստանում Ռումինիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Լիլիանա Բուրդան կանչվել է ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության պետական ​​արարողակարգի վարչություն, որտեղ նրան հանձնվել է նոտա՝ Մոսկվայում Ռումինիայի դիվանագիտական ​​առաքելության պաշտպանության հարցերով կցորդին և նրա տեղակալին պերսոնա նոն գրատա հայտարարելու մասին։
Այս միջոցը պատասխան է ռումինական կողմի՝ Բուխարեստում ՌԴ դեսպանատան ռազմական կցորդին և նրա օգնականին պերսոնա նոն գրատա հայտարարելու՝ նախկինում չպատճառաբանված որոշմանը»,- պարզաբանել են ՌԴ ԱԳՆ-ում։