ԱՄՆ-ն կխնդրի Թուրքիային չմիջամտել Իրանի հետ պատերազմին
ԱՄՆ-ն մտադիր է Թուրքիային խնդրել՝ Իրանի հետ ռազմական հակամարտության դեպքում չեզոքություն պահպանել և չմիջամտել Սիրիայի օդային տարածքի օգտագործմանը։ Այս մասին հայտնում է թուրքական Hürriyet թերթը՝ վկայակոչելով աղբյուրների։
Այս հարցը կարող է բարձրացվել Թուրքիայի ու ԱՄՆ-ի նախագահներ Էրդողանի ու Թրամփի հանդիպմանը, եթե ամերիկա-իրանական բանակցությունները ձախողվեն։ Նշվում է, որ չնայած Իրանին Իսրայելի հնարավոր հարվածի վերաբերյալ Անկարայի մտահոգություններին, սպասվում է, որ Թուրքիային կխնդրեն չմիջամտել ռազմական գործողություններին և չմիջամտել հակամարտությանը։
Բացի այդ, թերթը հայտնում է մայիսին Թրամփի հնարավոր այցի մասին Թուրքիա՝ մերձավորարևելյան շրջագայության շրջանակներում, որը ներառում է նաև Սաուդյան Արաբիան, Կատարը և ԱՄԷ-ն։ Եթե ​​երթուղին փոխվի, հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ հունիսին՝ Էրդողանի՝ ԱՄՆ այցի ժամանակ։