Էրդողանը հանձնարարել է աշխատել նոր սահմանադրության վրա
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ նշանակել է տասը իրավական փորձագետներից բաղկացած խումբ և լիազորել է նրանց՝ սկսել աշխատանքը նոր սահմանադրության վրա, հաղորդում է AP-ն։ «23 տարի շարունակ մենք բազմիցս ցույց ենք տվել մեր անկեղծ մտադրությունները՝ մեր ժողովրդավարությունը պսակելու քաղաքացիական ազատությունների նոր Սահմանադրությամբ»,- ասել է նա։
Մայիսի 22-ին Էրդողանը հայտարարեց, որ չի պլանավորում առաջադրվել ևս մեկ նախագահական ժամկետով։ Այս հայտարարությունը նա արել է Բուդապեշտից Անկարա թռչող ինքնաթիռում՝ Թյուրքական պետությունների կազմակերպության ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին մասնակցելուց հետո։ Էրդողանը շեշտեց, որ ինքը չի մտահոգվում վերընտրվելու համար, և որ իր առաջնահերթությունը Թուրքիայի համար նոր Սահմանադրության ստեղծումն է։
Սպասվում է կարճատև անձրև, օդի ջերմաստիճանը կնվազի (լուսանկար)
4908:24
Հայ գերիների բանտարկության 1000-րդ օրվա առթիվ ԱՄՆ-ի Քոնգրեսում ընթանում է մամուլի ասուլիս. ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ (տեսանյութ)
12801:00
«Ինչ որդեր են վխտում սրանց ուղեղներում». Լևոն Զուրաբյան (տեսանյութ)
«Մի հոգի կարողացավ միասնական ազգին վերածել կառավարվող բիոզանգվածի». Ալեքս Թովմասյան (տեսանյութ)
8200:24
«Ուշադրության է արժանի Իլհամ Ալիևի տատի՝ Իզզեթ խանումի հիշողություններին անդրադարձը». Վարդան Բալյան
12200:12
16900:04
Հայ գերիները հայտարարել են, որ իրենց մեղավոր չեն համարում
81Երեկ, 23:48
«Հրապարակված են ընտրության մասնակիցների ստորագրված ցուցակները. ստուգեք ձեր հասցեները». Գոհար Մելոյան (տեսանյութ)