«Վլադիմիր Պուտինը չի հասկանում, որ եթե ես չլինեի, Ռուսաստանի հետ շատ վատ բաներ կպատահեին». Թրամփ
Ռուսաստանի հետ «իրոք շատ վատ բաներ» կպատահեին, այս մասին ամերիկացի առաջնորդը գրել է իր Truth Social սոցիալական ցանցում։
«Վլադիմիր Պուտինը չի հասկանում, որ եթե ես չլինեի, Ռուսաստանի հետ արդեն իսկ շատ վատ բաներ կպատահեին, և ես նկատի ունեմ՝ իրոք ՇԱՏ ՎԱՏ։ Նա կրակի հետ է խաղում», - գրել է Թրամփը:
Ավելի վաղ ամերիկացի առաջնորդն արձագանքել էր Ռուսաստանի կողմից Ուկրաինայի զանգվածային հրետակոծությանը՝ հայտարարելով, որ դժգոհ է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի գործողություններից։
«Ես չգիտեմ, թե ինչ է, գրողը տանի, պատահել Պուտինի հետ։ Ես նրան վաղուց եմ ճանաչում։ Մենք միշտ լեզու ենք գտել: Բայց նա հրթիռներ է արձակում քաղաքների վրա և սպանում մարդկանց, և դա ինձ դուր չի գալիս։ Ինձ դուր չի գալիս այն, ինչ անում է Պուտինը։ Նա մարդկանց է սպանում։ Այս տղայի հետ ինչ-որ բան է պատահել, և դա ինձ դուր չի գալիս։ Մենք խոսում ենք, իսկ նա հրթիռներ է արձակում Կիևի և այլ քաղաքների վրա», - ասել էր Թրամփը։