«Թուրքիան չի պատրաստվում իր զորքերը դուրս բերել Սիրիայից»․ Թուրքիայի ՊՆ
Թուրքիան չի պատրաստվում դուրս բերել իր ավելի քան 20,000 զինվորականներից բաղկացած ռազմական զորակազմը Սիրիայի հյուսիսից։
Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերը Բրյուսելում՝ ՆԱՏՕ-ի պաշտպանության նախարարների հանդիպման ժամանակ։
Գյուլերը նաև նշել է, որ Թուրքիան մարզում է Սիրիայի զինված ուժերին և օգնում է ամրապնդել Սիրիայի պաշտպանությունը։
Նա հավելել է, որ Թուրքիան պատրաստ կլինի վերանայել Սիրիայում իր ռազմական ներկայության հարցը, երբ ահաբեկչության սպառնալիքը լիովին վերացվի, պետական ​​սահմանը պաշտպանված լինի և փախստականները վերադառնան իրենց տները։