Լոս Անջելեսում ներգաղթի խստացման դեմ բողոքի ցույցերը շարունակվում են
Լոս Անջելեսում Ազգային գվարդիայի տեղակայմանն ի պատասխան՝ ցուցարարները փակել են մայրուղին և այրել ավտոմեքենաներ, ոստիկանությունը կիրառել է արցունքաբեր գազ, ռետինե փամփուշտներ և լուսաձայնային նռնակներ, հաղորդում է Associated Press-ը։
Արդեն երրորդ օրն է՝ Լոս Անջելեսում նախագահ Թրամփի ներգաղթային քաղաքականության դեմ բողոքի ցույցեր են։ Կիրակի ցույցերը քաղաքի կենտրոնական թաղամասերում էին։ Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը հայտնել է, որ ցուցարարների հետ բախումների ժամանակ վիրավորվել է երեք սպա։
Reuters-ի հաղորդմամբ՝ Լոս Անջելեսի քաղաքապետը Թրամփի վարչակազմին մեղադրել է լարվածությունը սրելու մեջ՝ միաժամանակ դատապարտելով բռնություն կիրառած ցուցարարներին։