«Թրամփն ու Զելենսկին կհանդիպեն Կանադայում՝ G7-ի շրջանակներում»․ #Axios
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կհանդիպի Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ՝ Կանադայում կայանալիք G7 գագաթնաժողովի շրջանակներում: Այս մասին հաղորդում է Axios-ը՝ հղում կատարելով ԱՄՆ նախագահի վարչակազմի ներկայացուցչին:
Հաղորդվում է, որ ԱՄՆ նախագահն արդեն ժամանել է Կանադա։
Ավելի վաղ Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակի ղեկավար Անդրեյ Երմակը զեկուցել էր հունիսի 16-ին կայանալիք գագաթնաժողովում Զելենսկու և Թրամփի հանդիպման նախապատրաստական աշխատանքների մասին:
Վերջին անգամ Զելենսկին և Թրամփը հանդիպել են ապրիլի վերջին՝ Վատիկանում Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի հուղարկավորության արարողության ժամանակ: