«ՀՀ իշխանության կողմից հռչակված սկզբունքները պետք է գործնականում կիրառվեն». ՌԴ ԱԳՆ-ն՝ Մայր Աթոռի շուրջ իրադարձությունների մասին
![]() 849 Ուրբաթ, 27 հունիսի, 2025 թ., 21:10 Մոսկվան ուշադիր հետևում է Հայաստանում տեղի ունեցող զարգացումներին։ Այս մասին ТАСС-ին հայտնել են Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունից։ «Մոսկվան ուշադիր հետևում է Հայաստանում տեղի ունեցող զարգացումներին, այդ թվում՝ Հայ Առաքելական Եկեղեցու և Էջմիածնում գտնվող նրա հոգևոր կենտրոնի շուրջ»,- նշել են դիվանագիտական գերատեսչությունում։ «Մենք սովորություն չունենք միջամտելու այլ պետությունների ներքին գործերին։ Մենք անկեղծորեն հետաքրքրված ենք բարեկամական և եղբայրական Հայաստանում կայունության պահպանմամբ, օրենքի գերակայության և կայուն զարգացման ապահովմամբ։ Դրա համար անհրաժեշտ է գործնականում կիրառել ժողովրդավարական արժեքներին, հավատացյալների զգացմունքների հարգանքին և կրոնական ազատության սկզբունքներին նվիրվածությունը, որը հռչակվել է Հայաստանի ղեկավարության կողմից»։ |