Իսրայելն սպանել է իրանցի ևս մեկ միջուկային գիտնականի և նրա ընտանիքի 11 անդամի
Իսրայելն սպանել է ևս մեկ իրանցի միջուկային գիտնականի՝ Իրանի հետ 12-օրյա պատերազմից հետո հայտարարված հրադադարի ուժի մեջ մտնելուց ընդամենը մի քանի ժամ առաջ։
Իրանական պետական ​​հեռուստատեսությունը՝ Press TV-ն, հաղորդել է, որ Մոհամմադ Ռեզա Սեդիկի Սաբերը և նրա ընտանիքի 11 անդամները հունիսի 24-ի առավոտյան իսրայելական հրթիռով խոցվել են Կասպից ծովի հյուսիսային Աստանա Աշրաֆիե քաղաքում գտնվող իրենց տանը։
Գիտնականի տարեց ծնողները, կանայք և փոքր երեխաները զոհված ընտանիքի անդամների թվում են։ Հեռուստաալիքը հրապարակել է իսրայելական ավիահարվածի հետևանքով զոհված գիտնականի և նրա ընտանիքի անդամների լուսանկարները։
Նույն օրն իրանական աղբյուրները հայտնել են, որ Աստանա Աշրաֆիե քաղաքում Իսրայելի ավիահարվածի հետևանքով զոհվել է 9 քաղաքացիական անձ, իսկ 33-ը՝ վիրավորվել։ Սակայն չի նշվել, թե ովքեր են զոհերը։ Սոցիալական ցանցերում շրջանառվող լուսանկարներում երևում են նույն բնակավայրում Իսրայելի ավիահարվածներից վնասված երկհարկանի մասնավոր տան ավերակները։