Մոսկվայի կենտրոնում մեքենաներ են պայթել
Չորեքշաբթի՝ հուլիսի 2-ին, Մոսկվայի կենտրոնում՝ Ստարոպիմենովսկի նրբանցքի բնակելի շենքերի բակում, մեքենաներ են բռնկվել։ Ականատեսների խոսքով՝ հրդեհից առաջ պայթյունի նման ձայներ են լսվել։
«Հրշեջ ծառայությունն արդեն այստեղ է, տանը մոտենալիս պայթյուն է եղել։ Եվ ծուխ է դուրս գալիս, ինչ-որ բան պայթել է։ Հիմա մի փոքր ավելի լավ է», - շրջանային զրույցում ասել է տեղի բնակիչը։
Ականատեսների կողմից հրապարակված կադրերում երևում է, թե ինչպես են մի քանի մեքենաներ այրվում։
Մայրաքաղաքի արտակարգ իրավիճակների նախարարության մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ հրշեջների ժամանելու պահին երկու մեքենա այրված է եղել 6 քառակուսի մետր տարածքում։ Հրդեհը մարվել է հնարավորինս կարճ ժամանակում։ Գերատեսչության տվյալներով՝ զոհեր չկան։