Սանկտ Պետերբուրգում չեղարկվել է ռազմածովային շքերթը
Սանկտ Պետերբուրգում չեղարկվել է Ռազմածովային ուժերի օրվա գլխավոր ռազմածովային շքերթը, գրում է «Ֆոնտանկան»՝ հղում անելով մի քանի աղբյուրների։
Այս տարի Ռուսաստանի ռազմածովային ուժերի օրը նշվում է հուլիսի 27-ին։ Զրուցակիցները միջոցառումը չեղարկելու որոշումը բացատրել են անվտանգության միջոցառումներով։
Ինչպես գրում է աղբյուրը, շքերթի նախապատրաստական ​​աշխատանքները դադարեցվել են հուլիսի սկզբին։ Ավիացիոն մասը նույնպես չի կայանա։ Այս օրը նախատեսված է միայն ծաղկեպսակ դնելու արարողություն պաշտոնյաների մասնակցությամբ և համերգ Պալատական ​​հրապարակում:
Անցյալ տարի ռազմածովային շքերթը տեղի է ունեցել հուլիսի 28-ին։ Այն վարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովի հետ միասին։