Ալ-Շարաան հանդիպել է Թրամփի հատուկ բանագնացի հետ
Սիրիայի նախագահ Ահմեդ ալ-Շարաան հանդիպել է Թուրքիայում ԱՄՆ-ի դեսպան և Սիրիայի հարցերով ԱՄՆ-ի հատուկ ներկայացուցիչ Թոմ Բարաքի հետ։ Բանակցությունները տեղի են ունեցել Դամասկոսի Ժողովրդական պալատում։
Ամերիկյան պատվիրակությունը գլխավորել է Թոմ Բարաքը։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Սիրիայի արտաքին գործերի նախարար Ասադ Հասան Շաիբանին։
Բանակցություններից հետո պաշտոնական հայտարարություն չի արվել, սակայն դիվանագիտական ​​աղբյուրների փոխանցմամբ՝ քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունները, տարածաշրջանային իրավիճակը և դիվանագիտական ​​կարգավորման հարցերը։ Աղբյուրները հանդիպումը բնութագրել են՝ որպես «կառուցողական և բազմակողմանի»։