Ռուսական բանակը քաղաքային մարտեր է սկսել Կուպյանսկում
Ռուս զինծառայողներն արագորեն առաջ են շարժվում Խարկովի մարզի Կուպյանսկում, և քաղաքում մարտեր են սկսվել։ Այս մասին հայտնել է ռազմական փորձագետ Անդրեյ Մարոչկոն։ «Իրավիճակը Կուպյանսկում բավականին դինամիկ է զարգանում, սկսվում են քաղաքային մարտերը։ Այժմ մենք Կուպյանսկում չենք գործում մեծ խմբերով, այլ փոքր մանևրային խմբերը հայտնաբերում են թշնամու կրակակետերը և կրակային վնաս են հասցնում դրանց», - ասել է նա:
Ռազմական փորձագետը հավելել է, որ Ռուսաստանի զինված ուժերն ամրապնդում են իրենց դիրքերը Կուպյանսկի հյուսիսում։ Նրա խոսքով՝ ուկրաինական զորքերը մեկ տարուց ավելի է, ինչ պատրաստվում են պաշտպանել Կուպյանսկը և հիմա փորձում են պաշտպանվել։
Երեքշաբթի օրը Մարոչկոն ՏԱՍՍ-ին ասել է, որ ռուս զինվորականները վերահսկում են Կուպյանսկում թշնամու լոգիստիկ երթուղիների գրեթե 100%-ը, և եթե քաղաքում որևէ տեխնիկա է հայտնաբերվում, նրանք «արագորեն զբաղվում են» դրանով։