Բիլ և Հիլարի Քլինթոններին կանչել են դատարան
Ներկայացուցիչների պալատի վերահսկողության կոմիտեն ծանուցումներ է ուղարկել նախկին նախագահ Բիլ Քլինթոնին, նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնին և դաշնային իրավապահ մարմինների ութ նախկին ղեկավարների՝ ֆինանսիստ Ջեֆրի Էպշտեյնի գործով հետաքննության շրջանակներում: Հայտարարությունը հրապարակվել է գործակալության կայքում:
Ցանկում են ՀԴԲ նախկին տնօրեններ Ջեյմս Քոմին և Ռոբերտ Մյուլլերը, ինչպես նաև նախկին գլխավոր դատախազներ Լորետա Լինչը, Էրիկ Հոլդերը, Ուիլյամ Բարը, Ջեֆ Սեշնսը, Ալբերտո Գոնսալեսը և նախկին գլխավոր դատախազ Մերիկ Գարլանդը: Լսումները կսկսվեն օգոստոսի 18-ին և կտևեն մինչև հոկտեմբերի կեսերը:
Ջեֆրի Էպշտեյնին մեղադրանք է առաջադրվել անչափահասների սեռական շահագործման համար, այդ թվում՝ տասնյակ աղջիկների հետ սեռական հարաբերություն ունենալու համար, որոնցից մի քանիսը 14 տարեկան էին 2002-ից 2005 թվականներին: Էպշտեյնը ինքնասպան է եղել 2019 թվականի օգոստոսին Մանհեթենի կալանավայրում: