Մոսկվայի դատարանը տուգանել է Telegram-ին՝ արգելված բովանդակությունը հեռացնելուց հրաժարվելու համար
Մոսկվայի Տագանսկի դատարանը 3,5 միլիոն ռուբլով տուգանել է Telegram մեսենջերին՝ արգելված բովանդակությունը հեռացնելուց հրաժարվելու համար, դատարանում հայտնել են «ՌԻԱ Նովոստի»-ին։
«Մոսկվայի Տագանսկի շրջանային դատարանի որոշմամբ Telegram Messenger Inc.-ը մեղավոր է ճանաչվել Ռուսաստանի Դաշնության Վարչական իրավախախտումների օրենսգրքի 13.41 հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն վարչական իրավախախտում կատարելու մեջ և դատապարտվել է 3.5 միլիոն ռուբլու վարչական տուգանքի», - ասել է գործակալության աղբյուրը։
Արգելված բովանդակությունը չհեռացնելու համար նախորդ տուգանքը Telegram-ին նշանակվել էր ապրիլին՝ 4 միլիոն ռուբլի։