«Իլհամ, դու մեծ առաջնորդ ես». Ալիևը հրապարակել է Թրամփի ուղարկած մակագրությունը
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին լուսանկարներ է ուղարկել՝ «Իլհամ, դու մեծ առաջնորդ ես» գրությամբ և իր ստորագրությամբ։ Այս մասին Ալիևն է հայտնել X սոցիալական ցանցի իր էջում:
Ամերիկացի առաջնորդի ուղարկած լուսանկարներում Թրամփը, Ալիևը և Փաշինյանը ձեռք ձեռքի տված են՝ ԱՄՆ-ի միջնորդությամբ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև համաձայնագիրը նախաստորագրելուց հետո։
«Ես բարձր եմ գնահատում նախագահ Դոնալդ Թրամփի վճռական աջակցությունը Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը, ինչպես նաև Հարավային Կովկասում և ամբողջ աշխարհում խաղաղության օրակարգին, և դրա համար կրկին խոր երախտագիտություն եմ հայտնում նրան»,- գրել է Ալիևը։
Հիշեցնենք՝ օգոստոսի 8-ին Սպիտակ տանը Դոնալդ Թրամփը, Նիկոլ Փաշինյանը և Իլհամ Ալիևը նախաստորագրել են Երևանի և Բաքվի միջև հակամարտության խաղաղ կարգավորման վերաբերյալ համաձայնագիրը։