Նեթանյահուն հայտարարել է, որ ճանաչում է Հայոց ցեղասպանությունը
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայկական և ասորական ծագումով փոդքասթեր Պատրիկ Բեթ-Դեյվիդի հետ փոդքասթում հայտարարել է, որ ճանաչում է Հայոց ցեղասպանությունը։
Բեթ-Դեյվիդը Նեթանյահուին հարցրել էր, թե ինչո՞ւ Իսրայելը չի ճանաչում 1915–1917 թվականներին Օսմանյան կայսրության իրականացրած ջարդերը, թեև, հաշվի առնելով Հոլոքոստի համաշխարհային ճանաչումը, Իսրայելը պետք է Ցեղասպանությունը ճանաչած երկրների ցանկում առաջինը լիներ։
Հակառակ նրան, որ Քնեսեթը պաշտոնապես չի ճանաչել ցեղասպանությունը, Նեթանյահուն պատասխանել է, որ, իր կարծիքով, «Քնեսեթն այդ մասին բանաձև է ընդունել»։
Ի պատասխան Բեթ-Դեյվիդի դիտարկմանը, որ վարչապետի մակարդակով ճանաչում չի եղել, Նեթանյահուն պատասխանել է՝ «Ես ճանաչում եմ։ Ահա, խնդրեմ»։