«Հիանալի զրույց ունեցա Տոկաևի հետ, նա լավ մարդ է». Թրամփ
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ «հիանալի զրույց» է ունեցել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ, հաղորդում է Reuters-ը։
Ըստ գործակալության՝ Թրամփը սա ասել է Սպիտակ տնից դուրս գալիս՝ ԱՄՆ-ի բաց առաջնության տղամարդկանց թենիսի եզրափակչին մասնակցելու համար։
Թրամփը նաև հավանական է համարել Ղազախստան այցելելը։ «Ես կարող եմ [անել դա]», - պատասխանել է ԱՄՆ-ի նախագահը հարցին, թե արդյո՞ք կայցելի Ղազախստան։
«Բարևներ նրան (Տոկաևին)։ Նա լավ մարդ է», - ընդգծել է ամերիկացի առաջնորդը։
Ղազախստանի փոխվարչապետ և ազգային տնտեսության նախարար Սերիկ Ժումանգարինը այս ամսվա սկզբին հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի հետ առևտրատնտեսական կապերի զարգացումը հանրապետության արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններից է։