Զանգվածային ծեծկռտուք` Թբիլիսիի քաղաքապետի գրասենյակի դիմաց. վիրավորվել է օտարերկրյա լրագրող
Թբիլիսիի գործող քաղաքապետ Կախա Կալաձեի նախընտրական շտաբի դիմաց զանգվածային կռիվ է տեղի ունեցել իշխող կուսակցության կողմնակիցների և արևմտամետ ցուցարարների միջև: Դեպքի վայրում մոբիլիզացվել են մեծ թվով ոստիկաններ:
Հունգարիայից եկած լրագրողը, որը պարբերաբար լուսաբանում է Թբիլիսիում տեղի ունեցող բողոքի ցույցերը, ծանր վիրավորվել է: Նրան ծեծել են Մելիքլիշվիլի պողոտայում, որից հետո շտապօգնության մեքենան տուժածին տեղափոխել է Ռուսթավելի պողոտայից:
Լրատվամիջոցների հաղորդագրությունների համաձայն՝ «Վրացական երազանք» կուսակցության երիտասարդական թևը հարձակվել է լրագրողների վրա: Տուժածների թվում է «Պուբլիկա»-ի թղթակիցը, որի վրա հարձակվել են ուղիղ եթերի ժամանակ և խլել նրա հեռախոսը: