Իսրայելը ոչնչացնում է Գազայի բարձրահարկ շենքերը ցամաքային հարձակումից առաջ
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարվածել են Գազա քաղաքի արևմտյան մասում գտնվող Իսլամական համալսարանի շենքին։ Շենքն ամբողջությամբ ավերվել է, հայտնել է Իսրայելի պաշտպանության բանակի մամուլի քարտուղարի գրասենյակը։
Նշվում է, որ հարվածը հասցվել է նախազգուշացումից և տարհանումից հետո։
Պաղեստինյան տեղեկատվական կենտրոնը նախկինում հայտարարել էր, որ շենքում գտնվում են «հազարավոր հնագիտական գտածոներ», որոնք ժամանակին չեն տարհանվել։
Իսրայելական բանակը նաև հաստատել է Գազա քաղաքում մեկ այլ բազմահարկ շենքի ոչնչացումը։ Դա Ալ-Քաթար շենքն է, որը գտնվում էր քաղաքի արևմտյան մասում։ Իսրայելի պաշտպանության բանակը շեշտում է, որ ՀԱՄԱՍ-ը բարձրահարկ շենքեր է օգտագործում իսրայելական զինվորականների գործունեությունը վերահսկելու համար, հետևաբար, նման շենքերը ոչնչացվում են «Գիդեոնի կառքեր 2» գործողության ցամաքային փուլից առաջ։