Սանայի վրա Իսրայելի հարձակումն ուղղված էր քրեակատարողական հիմնարկի վրա
Սանայի վրա Իսրայելի հարձակումն ուղղված էր Եմենի հութիների անվտանգության և հետախուզության ծառայության կողմից կառավարվող քրեակատարողական հիմնարկի վրա: Այնտեղ պահվում էին բանտարկյալներ և կալանավորներ, հաղորդել է ապստամբներին պատկանող «Ալ Մասիրա» հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով ծառայության աղբյուրը:
Ավելի վաղ իսրայելական ինքնաթիռները մի շարք հարվածներ են հասցրել Եմենի մայրաքաղաքին: Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացի խոսքով՝ հարձակումներն ուղղված էին հութիների թիրախներին, այդ թվում՝ զենքի պահեստներին և ապստամբների բազաներին: Նա նաև պնդել է, որ հարվածների արդյունքում սպանվել են «տասնյակ զինյալներ»:
Հուսթիների առողջապահության նախարարության տվյալներով՝ հարձակման հետևանքով զոհվել է երկու և վիրավորվել 48 մարդ: