Իրանի նախագահ Փեզեշքիանը քննադատել է Թրամփի գործողությունները
Fox News-ին տված հարցազրույցում Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հայտարարել է, որ եթե Թրամփի վարչակազմի նպատակն Իրանի միջուկային զենքի վերացումը լիներ, դրան հեշտությամբ կհասնեին։ Նա պնդել է, որ Արևմուտքն այս հարցը որպես պատրվակ օգտագործեց հարձակման համար, որը, նրա կարծիքով, չպետք է իրականացվեր։
Փեզեշքիանը նաև Fox News-ի հաղորդավարուհի Մարթա ՄաքՔալումին հրավիրել է այցելել Իրան՝ անձամբ տեսնելու, թե ինչպես են այնտեղ հարգվում կանանց իրավունքները։ «Այն, ինչ դուք տեսնում եք Իրանի մասին և ինչ են ձեզ ասում արևմտյան հետախուզական գործակալությունները, շատ տարբերվում է իրականությունից», - նշեց նա։
Նախագահը ընդգծել է, որ Իրանում կանայք զրկված չեն իրենց ազատություններից. ներկայում կառավարությունում և վարչակազմում ծառայում է հինգ կին։