Իսրայելի բանակի ԳՇ պետն ստուգողական այց է անցկացրել Գազայի հատվածում
Երեքշաբթի՝ սեպտեմբերի 30-ին, Իսրայելի պաշտպանության բանակի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էյալ Զամիրը, Հարավային հրամանատարության հրամանատար, գեներալ-մայոր Յանիվ Աշուրի և այլ բարձրաստիճան զինվորականների ուղեկցությամբ, երեքշաբթի օրը, իսրայելական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, ստուգողական այց է կատարել Գազայի հատված։
Այցի ընթացքում Զամիրը գնահատել է օպերատիվ իրավիճակը։ Իսրայելի պաշտպանության բանակի շտաբի պետը ընդգծել է, որ պատերազմը շարունակվում է, և որ «հիմա պատմական շրջադարձային պահ է»։
«Իսրայելի պաշտպանության բանակը... կշարունակի ամեն ինչ անել՝ առևանգվածների վերադարձն ապահովելու, ՀԱՄԱՍ-ին ջախջախելու և ահաբեկիչների դեմ հարվածները ուժեղացնելու համար»,- հավելել է Իսրայելի պաշտպանության բանակի շտաբի պետը։