Կոբախիձեն հրաժարվել է հանդիպել ԵԱՀԿ գործող նախագահի հետ
Վրաստանի կառավարությունը հայտարարել է վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի և ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Ֆինլանդիայի արտաքին գործերի նախարար Էլինա Վալտոնենի՝ նախատեսված հանդիպման չեղարկման մասին: Այս մասին նշվում է կառավարության աշխատակազմի գրավոր հայտարարության մեջ։
«Երեկվա անօրինական հանրահավաքին մասնակցելու և կեղծ հայտարարությունների տարածման պատճառով վարչապետը չեղարկել է Ֆինլանդիայի արտաքին գործերի նախարարի հետ հանդիպումը»,- ասվում է հայտարարության մեջ։
Էլինա Վալտոնենը Վրաստան է ժամանել հոկտեմբերի 14-ին՝ տարածաշրջանային այցի շրջանակներում: Ավելի ուշ նա մասնակցել է Թբիլիսիում կազմակերպված հանրահավաքին, զրուցել ցուցարարների հետ: