Ուկրաինացիները ոչնչացրել են ռուսական կարևոր օբյեկտներ
Ուկրաինական հետախուզության աշխատակիցները Ղրիմում ոչնչացրել են ռուսական ՀՕՊ-ի մի շարք օբյեկտներ։ Այս մասին հայտնել է Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարության գլխավոր հետախուզական վարչությունը։
«Նոյեմբերի 1-ի լույս 2-ի գիշերն Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարության գլխավոր հետախուզական վարչության ակտիվ գործողությունների վարչության մասնագետները հարձակվել են Ղրիմում գտնվող ավելի թանկարժեք ռուսական ՀՕՊ օբյեկտների վրա», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Հետախուզության աշխատակիցները հայտնել են, որ մարտական դիրքում գտնվող S-400 «Տրիումֆ» զենիթահրթիռային գումարտակի հրամանատարական կետին հարվածի հետևանքով ոչնչացվել է ռուսական 92N6E բազմաֆունկցիոնալ ռադարը և S-400 հրամանատարական կետի ինքնավար էներգամատակարարման համակարգը։
Գլխավոր հետախուզական վարչությունը նաև հաջողությամբ ոչնչացրել է AORL-1AS օդանավակայանի հսկողության ռադարը և ռուսական բանակի P-18 «Թերեկ» ռադարը։