Թողարկվել է «Կրեմլի կախարդը» ֆիլմի առաջին թրեյլերը. Պուտինի դերում Ջուդ Լոուն է
Gaumont Film Studios-ը թողարկել է «Կրեմլի կախարդը» (Le Mage du Kremlin) ֆիլմի առաջին թրեյլերը, որտեղ գլխավոր դերում բրիտանացի դերասան Ջուդ Լոուն է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի դերում։ Տեսանյութը հրապարակվել է YouTube-ում։
Ֆիլմում նկարահանվել են Փոլ Դանոն (հեռուստատեսային պրոդյուսեր և քաղաքական ռազմավար Վադիմ Բարանով), Ջուդ Լոուն (Պուտին), Ալիսիա Վիկանդերը (Քսենիա, Բարանովի սիրեկանը), Թոմ Սթարիջը (Դմիտրի Սիդորով) և Ուիլ Քինը (Բորիս Բերեզովսկի)։ Ֆիլմի գլխավոր հերոսը Բարանովն է։ The Guardian-ը հայտնել է, որ Բարանովը նկարահանվել է նախագահի նախկին օգնական Վլադիսլավ Սուրկովի կերպարի հիման վրա։ Սյուժեի համաձայն՝ քաղաքական ռազմավար Բարանովը ձևավորում է ապագա նախագահ Պուտինի կերպարը։ Ֆիլմի գործողությունները տեղի են ունենում 1990-ական թվականներին։ «Կրեմլի կախարդը» հիմնված է գրող Ջուլիանո դա Էմպոլիի համանուն ստեղծագործության վրա։ Սցենարի հեղինակներն են ռեժիսոր Օլիվիե Ասայասը և սցենարիստ Էմանուել Կարերը։
Սեպտեմբերի սկզբին Ռուսաստանի մշակույթի նախարարությունը հայտարարեց, որ դեռևս չի ստացել «Կրեմլի կախարդը» ֆիլմի տարածման լիցենզիայի որևէ դիմում։ Սեպտեմբերի 10-ին «ՌԻԱ Նովոստին» հաղորդեց, որ ֆիլմն, այնուամենայնիվ, կցուցադրվի ռուսական կինոթատրոններում:
Օգոստոսի 28-ին Ռուսաստանի առաջնորդի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարեց, որ Կրեմլը համաձայն է Պուտինի կերպարի՝ միջազգային կինոթատրոնում օգտագործման հետ։ Հունվարին նա հայտնել էր, որ ֆիլմի ստեղծողները չեն դիմել Կրեմլին։