ԱՄՆ-ն մտադիր է ռազմաբազա հիմնել Գազայի հատվածի հետ սահմանին․ #Shomrim
Միացյալ Նահանգները քննարկում է Իսրայելի հարավում՝ Գազայի հատվածի հետ սահմանին, ռազմական բազա կառուցելու հնարավորությունը։ Այս մասին հաղորդում է «Shomrim»-ը՝ հղում կատարելով ծրագրին ծանոթ իսրայելցի պաշտոնյաներին։
Նշվում է, որ ռազմակայանը նախատեսված է միջազգային ուժերի օգտագործման համար՝ Գազայի հատվածում հրադադարի ռեժիմի պահպանումն ապահովելու նպատակով, և, ինչպես սպասվում է, այնտեղ կտեղակայվեն հազարավոր զինծառայողներ:
Շինարարության արժեքը գնահատվում է կես միլիոն դոլար։ Ամերիկացիները սկսել են ուսումնասիրել հնարավոր վայրերը բազայի համար։ Նախաձեռնությունն իրականացվում է Իսրայելի կառավարության և Իսրայելի պաշտպանության բանակի հետ համագործակցությամբ։