Արգենտինայում պայթյունի հետևանքով վիրավորվել է ավելի քան 22 մարդ
Արգենտինայի մայրաքաղաքի ծայրամասում գտնվող ագրոքիմիկատների գործարանում հզոր պայթյուն է որոտացել։ ТАСС-ի հաղորդմամբ՝ La Nacion-ի տվյալներով՝ վիրավորվել է առնվազն 22 մարդ։
Պայթյունի ալիքը կոտրել է արդյունաբերական պարկին հարակից թաղամասերի տների պատուհանները: «Մենք ընդունում ենք կոտրված ապակուց վերքեր ստացած մարդկանց և այրվածքներով աշխատակիցների», - թերթը մեջբերել է Էսեյսայի բժշկի խոսքերը, որտեղ տեղի է ունեցել պայթյունը:
Դեպքի վայրում աշխատում են հրշեջները: Իշխանությունները զգուշացրել են փակել պատուհանները՝ հնարավոր թունավոր արտանետումների պատճառով: