ԿԴՀ-ի նախարարին տեղափոխող ինքնաթիռը հրդեհվել է
Կոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետության (ԿԴՀ) արդյունաբերության նախարար Լուիս Կաբամբային տեղափոխող ինքնաթիռը դուրս է եկել թռիչքուղուց և հրդեհվել։
Կոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետության (ԿԴՀ) արդյունաբերության նախարար Լուիս Կաբամբային տեղափոխող ինքնաթիռը դուրս է եկել Կոլվեզի օդանավակայանի թռիչքուղուց և հրդեհվել։ Actualite լրատվական պորտալի տվյալներով՝ միջադեպի հետևանքով ոչ ոք չի տուժել։
Ըստ առցանց հրատարակության՝ ինքնաթիռում եղել է 20 ուղևոր, այդ թվում՝ նախարարը, որը ժամանել էր տարածաշրջան՝ կոբալտի հանքում փրկարարական աշխատանքները ստուգելու համար, որտեղ սողանքը տասնյակ մարդկանց կյանք էր խլել։
Նախարարը և նրա պատվիրակության բոլոր անդամները կարողացել են ժամանակին տարհանվել ինքնաթիռից, ողջ ուղեբեռը մնացել է ինքնաթիռում։
Սողանքը տեղի է ունեցել շաբաթ օրը Կոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետության հարավային Կավամա շրջանում գտնվող Մուլոնդո հանքում։ Զոհվել է 42 մարդ: